Odśnieżanie dachów

Śnieg, który choć lekki, po wielogodzinnych opadach staje się bardzo problematyczny. Zbite hałdy gromadzące się na nieruchomościach mogą powodować naruszenie ich konstrukcji, zalania, a nawet zagrażać przechodniom poniżej. Odśnieżanie dachów to niezwykle ważna czynność, o której powinni pamiętać właściciele obiektów prywatnych oraz zarządzający osiedlami, firmami, terenami przemysłowymi. Nie muszą jednak zajmować się tym sami. Zadania związane z utrzymaniem porządku oraz bezpieczeństwa zimą mogą zlecić firmie zewnętrznej. Ewa-Pol to Twój godny zaufania partner. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie alpinistyczne oraz kwalifikacje niezbędne do prac wysokościowych w trudnych warunkach zimowych.

Odśnieżanie dachów – bezpieczeństwo

Hałdy śniegu gromadzące się na nieruchomościach stwarzają wiele zagrożeń. Już na etapie zalegania powodują znaczne, kilkudziesięciokilogramowe obciążenie. Szczególnie na dachach płaskich, z których śnieg nie ma drogi ujścia, zachodzi konieczność jego bieżącego usuwania. Na dachach skośnych śnieg może sam spadać, ale to z kolei powoduje ryzyko uszkodzenia zaparkowanych w drodze pojazdów czy przechodzących przechodniów.

Mając na uwadze powyższe niebezpieczeństwa, a także w trosce o estetykę krajobrazu, polski ustawodawca nakłada na właścicieli nieruchomości i zarządzających nimi obowiązek odśnieżania dachów. Za jego niedopełnienie, zgodnie z art. 91a Ustawy o Prawie budowlanym, grożą sankcje w wysokości nawet 500 złotych. Znacznie poważniejszych konsekwencji może się spodziewać ten, z którego winy doszło do uszczerbku na zdrowiu lub zniszczenia mienia osób trzecich. W takiej sytuacji oprócz mandatu zachodzi konieczność wypłacenia odszkodowania cywilnego.

Zleć nam odśnieżanie dachów

Odśnieżanie dachów jest bardzo ważne w okresie zimowym i powinno być przeprowadzane regularnie oraz fachowo. Zleć tę czynność specjalistom, aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane solidnie. Ewa-Pol to:

 • specjaliści posiadający niezbędne uprawnienia do prac na wysokościach,
 • wykwalifikowany personel dysponujący sprzętem alpinistycznym,
 • firma, która świadczy wyspecjalizowane usługi na terenie największych polskich miast.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami! Skontaktuj się, aby poznać usługi i uzyskać wycenę prac. Odśnieżanie dachów w naszym wykonaniu jest gwarancją bezpieczeństwa, wysokiej estetyki, działania zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Zlecenia realizujemy na rzecz osób prywatnych, firm, instytucji, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Odśnieżanie Dachów

Umów wizytę serwisu już dziś!


Napisz do nas

  Czytaj więcej
  z poniższymi informacjami

  Shopping cart
  Brak produktów w koszyku!
  Continue shopping
  0