Jak skutecznie posprzątać po remoncie?

Sprzątanie mieszkania po remoncie

Nawet niewielki remont wiąże się z powstaniem zanieczyszczeń, które trzeba dokładnie usunąć.Dlatego tak ważne jest, by od razu po wyjściu ekipy remontowej, rozpocząć sprzątanie. Im szybciej zostaną uprzątnięte pozostałości gruzu i pyłu oraz inne zanieczyszczenia, tym lepiej – można będzie cieszyć się pięknym i zadbanym mieszkaniem lub domem.Jakie są skuteczne sposoby na sprzątanie po remoncie i o czym warto pamiętać?

Sprzątanie poremontowe – jak zaoszczędzić czas?

Decydując się na sprzątanie po remoncie, warto mieć świadomość, że na to zadanie trzeba przeznaczyć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Wszystko zależy od zakresu prac remontowych oraz ilości metrów do gruntownego oczyszczenia. By zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, warto odpowiednio przygotować mieszkanie do remontu. Ważne będzie zabezpieczenie mebli –  szczególnie tych tapicerowanych. Warto również osłonić podłogę, a także inne powierzchnie, które mogą ulec zabrudzeniu. Regularne odkurzanie po zakończeniu każdego etapu prac ekipy budowlanej znacznie ograniczy ilość pyłu i pozwoli skrócić czas, który będzie trzeba przeznaczyć na finalne sprzątanie po remoncie całego mieszkania lub domu.  

O czym pamiętać, planując sprzątanie po remoncie?

Decydując się na samodzielne uprzątnięcie odnowionych pomieszczeń, warto starannie zaplanować wszystkie etapy pracy. Ważną zasadą, by sprzątanie pobudowlane przebiegało prawidłowo, jest usuwanie zanieczyszczeń najpierw na sucho, a dopiero później na mokro. Dzięki temu nagromadzony pył i kurz nie zamienią się w trudne do usunięcia błoto. Warto również przygotować stary odkurzacz lub wypożyczyć model przeznaczony do odkurzania przemysłowego. Ważne jest także, by uzbroić się w cierpliwość i kilkakrotnie powtarzać sprzątanie po remoncie.

Skuteczne sprzątanie po budowie

Skutecznie oczyszczanie pomieszczeń, w których odbył się remont, wymaga kompleksowego podejścia. W przypadku przebudowy lub rozbudowy domu zanieczyszczeń może być nawet więcej! Konieczne będzie zarówno uprzątnięcie śmieci, odkurzanie, jak i mycie na mokro mebli i podłóg. Mycie okien to również jeden z ważnych elementów sprzątania po remoncie. W przypadku niektórych projektów konieczne może okazać się również czyszczenie ścian. Osoby, które nie mają czasu lub nie są pewne swoich umiejętności,  mogą wynająć profesjonalną firmę, która zajmie się sprzątaniem.

Sprzątanie poremontowe, a wynajęcie firmy do sprzątania

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to oszczędność czasu. Warto poszukać rzetelnego i doświadczonego podwykonawcy, który bez trudu wykona fachowe sprzątanie po budowie oraz sprzątanie pobudowlane.

Przewaga profesjonalnej firmy nad samodzielnym usuwaniem zanieczyszczeń to przede wszystkim specjalistyczny sprzęt i wysokiej jakości chemia, którą można skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia. Warto pamiętać, że gruz i pył poremontowy mogą zawierać ostre drobinki – ich nieumiejętne usuwanie może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni podłogi lub mebli. Pomoc specjalistów może okazać się niezastąpiona w przypadku czyszczenia na przykład łazienki. W tym pomieszczeniu mogą pozostać trudne do usunięcia resztki fugi lub silikonu sanitarnego, który po wyschnięciu zamienia się w trudną do ściągnięcia. Specjaliści usuną brud szybko i bezpiecznie, a po ich wyjściu wnętrza będą estetyczne i czyste.

Sprzątanie po remoncie to czynność, która wymaga dobrej organizacji – trzeba przeznaczyć na nią określoną ilość czasu, użyć chemii oraz akcesoriów, by była skuteczna. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które świadczą usługi sprzątania. To dobre rozwiązanie, by móc szybko cieszyć się czystym mieszkaniem lub domem.  

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0