Dlaczego odśnieżane terenu przy firmie jest ważne?

Odśnieżanie to nie tylko kwestia estetyki, o czym doskonale wiedzą zarządzający nieruchomościami mieszkalnymi czy użytkowymi. Również na firmach ciąży obowiązek usuwania zlodowaceń i zasp na chodnikach, parkingach czy podjazdach bezpośrednio przynależących do miejsc, w których mają swoje siedziby. To obowiązek, który jest regulowany przepisami polskiego prawa. Za jego niedopełnienie grożą surowe kary.

Odśnieżanie w Warszawie – czy musisz robić to sam?

Zima to niełatwy czas dla firm, które oprócz swoich codziennych obowiązków muszą dodatkowo zatroszczyć się o bezpieczeństwo i estetykę wokół swoich obiektów. Jedną z najważniejszych czynności do wykonania jest odśnieżanie. Warszawa, podobnie jak inne miasta w Polsce, w tym zakresie ma szereg obowiązujących regulacji. Za ich przestrzeganie odpowiadają zarządcy nieruchomości – jeżeli na terenie przynależącym do ich posesji (w tym także na chodniku) zalega śnieg, muszą się go pozbyć szybko oraz legalnie (nie można np. zrzucać go na ulicę).

Na szczęście dopuszczalne jest, aby odśnieżanie przeprowadziła firma zewnętrzna. Nie musisz zatem sam lub z pomocą swoich pracowników chwytać za łopatę. Możesz zatrudnić specjalistów, którzy sprawnie zrobią to za Ciebie. Zazwyczaj są to przedsiębiorstwa świadczące szeroko rozumiane usługi związane z utrzymaniem czystości.

Odśnieżanie Warszawy w świetle przepisów

Polskie przepisy restrykcyjnie określają zakres obowiązków gminy oraz właścicieli posesji odnoszących się do czynności, jaką jest odśnieżanie. Warszawa nie jest tu wyjątkiem – zima w mieście także oznacza sporo pracy w związku z oczyszczaniem chodników, podjazdów, parkingów czy dachów. Warto wykonywać je rzetelnie, mając na uwadze:

 • przepisy prawa budowlanego oraz regulacje BHP,
 • estetykę,
 • bezpieczeństwo pieszych.

Jeżeli ze względu na zaniedbania nie zostanie odśnieżony chodnik, a na oblodzonej powierzchni poślizgnie się pieszy i dozna uszczerbku na zdrowiu, wówczas może on zażądać zadośćuczynienia w formie pieniężnej. Zgodnie z artykułem 415 kodeksu cywilnego roszczenia mogą objąć koszty leczenia, a nawet późniejszej rehabilitacji.

Odśnieżanie Warszawy, a mandaty

Konsekwencje finansowe grożą także ze strony straży miejskiej. Co wtedy, gdy nie zostanie wykonane odśnieżanie? Warszawa przewiduje regularne kontrole stanu traktów komunikacyjnych pieszych i nakładanie mandatów na osoby za nie odpowiadające. Mandat może sięgnąć nawet 1500 złotych.

Jak wygląda dobrze wykonane odśnieżane w Warszawie?

Jak wygląda dobrze wykonane odśnieżane w Warszawie? Co tak właściwie obejmuje kompleksowe odśnieżanie? Warszawa tak jak i inne polskie miasta ma tutaj długą listę wymogów. Składa się na nią:

 • usuwanie śniegu i sopli lodu wiszących z dachu,
 • oczyszczanie chodników i pasów zieleni,
 • sprzątanie parkingów, wjazdów, uliczek dojazdowych wewnętrznych.

Powyższe czynności warto przeprowadzać nie tylko ze względu na przepisy prawne, ale też w trosce o swój komfort i bezpieczeństwo, a także stan techniczny nieruchomości. Zalegający na dachu śnieg może powodować usterki stropu powstające w wyniku dużych obciążeń, z kolei ten na chodniku – niszczyć jego nawierzchnię.

Odśnieżane w wykonaniu firmy zewnętrznej

Zasypane trawniki, chodniki, place, a nawet ulice to widok, który tylko na moment wywołuje radość spowodowaną przyjściem zimy. Dla większości osób biały puch to nie obietnica dobrej zabawy, lecz męczącej walki z oblodzeniem, zaspami, zagrożeniem. A to czyha na osoby, które mieszkają w mieście Warszawa i innych większych lub mniejszych polskich miejscowościach w okresie od listopada do marca.

Zaskoczenie nadejściem zimy nie może powodować zaniedbań w zakresie podstawowych obowiązków. Na właścicielach nieruchomości i zarządzających nimi ciąży odpowiedzialność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, pracownikom czy mieszkańcom. Odśnieżanie ma na celu usunięcie naniesionych hałd śnieżnych z chodników, ulic, parkingów, a następnie zabezpieczenie ich powierzchni przez nadmiernym oblodzeniem. Ze względu na to, że prace są czasochłonne i męczące wiele osób decyduje się zatrudnić firmę zewnętrzną. Ewa-Pol proponuje kompleksowe odśnieżanie, biorąc odpowiedzialność za jego efekty.

Dlaczego warto zlecić odśnieżanie?

Dlaczego warto zlecić odśnieżanie? Zastanawiasz się, czy warto zatrudnić firmę zewnętrzną i zlecić jej odśnieżanie? Nasi klienci przekonali się, że współpraca ze specjalistami oznacza szereg korzyści, do których zalicza się:

 • scedowanie odpowiedzialności za odśnieżanie – jako wykonawca gwarantujemy sumienne przeprowadzenie prac i doskonałe efekty,
 • oszczędność czasu,
 • pewność, że teren wokół nieruchomości jest w pełni bezpieczny i estetyczny,
 • brak konieczności martwienia się aktualnymi przepisami – działamy w myśl obowiązujących regulacji, korzystając z profesjonalnych środków oraz metod.

Jak widzisz, warto jest powierzyć nam odśnieżanie wokół swojej firmy czy domu. W zakresie naszych obowiązków leży usuwanie oblodzenia z dachów (sople lodu mogą być bardzo niebezpieczne dla przechodniów), hałd śniegu z dachu (zbyt duże obciążenie może powodować naruszenie konstrukcji), a także udrażnianie chodników, podjazdów, ścieżek, parkingów, terenów przemysłowych.


Odśnieżanie Warszawa

Umów wizytę serwisu już dziś!


Napisz do nas

  Czytaj więcej
  z poniższymi informacjami

  Shopping cart
  Brak produktów w koszyku!
  Continue shopping
  0