Zarządzasz nieruchomością? Odśnieżanie to Twój obowiązek, ale nie zawsze!

Zarządzanie nieruchomościami to angażujące zadanie, które wymaga całorocznej pracy. Twoim obowiązkiem jest nie tylko utrzymanie czystości w obiekcie, troska o bezpieczeństwo jego mieszkańców, regulowanie opłat eksploatacyjnych czy przeglądy instalacji. Zimą to także odśnieżanie – czasochłonne, męczące, ale niezbędne.

Odśnieżanie Łodzi w świetle prawa

Odśnieżane zgodnie z zapisami polskiego prawa budowlanego powinno być realizowane z najwyższą starannością. Zakres czynności definiowany jest również przez ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, a także regulację nakazującą właścicielom i zarządcom obiektu dbanie o jego wizerunek. Jak widzisz, lista wymogów jest długa, a za ich niedopełnienie grozi Ci kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Nie warto zatem zaniedbywać czynności, jaką jest regularne i staranne odśnieżanie chodników, dachów, parkingów. Można natomiast zlecić to zadanie firmie zewnętrznej.

Odśnieżanie – Łódź wybiera outsourcing

Odśnieżanie w Łodzi jest obowiązkiem właścicieli i zarządców nieruchomości, chyba że oddelegują je osobom trzecim. Outsourcing w tym obszarze cieszy się dużą popularnością, bo, choć obecnie zimy nie są bardzo uciążliwe, to jednak oblodzenie i zaśnieżenie w mieście jest problematyczne dla ruchu pieszego i samochodowego.

Codzienne odśnieżanie powinno być przeprowadzane o świcie – jeszcze zanim zaczną się godziny szczytu. W razie bardziej intensywnych opadów trzeba uwzględnić czynności porządkowe wokół nieruchomości również w trakcie dnia, a nawet nocą.

Co obejmuje odśnieżanie w Łodzi?

Nie wystarczy tylko usunąć śnieg – czasem nie ma go gdzie składować, a zaspy przed drzwiami firmy czy domu nie wyglądają estetycznie. Wtedy dochodzi konieczność jego bezpiecznego wywiezienia w wyznaczone miejsce.

Chcąc uniknąć nieprzyjemności związanych z wypadkami komunikacyjnymi na terenie Twojego obiektu, trzeba skupić się na usunięciu śniegu z dachu (zalegając, powoduje duże obciążenie stropu), a także sopli lodu zwisających z rynien (ich oderwanie mogłoby wyrządzić krzywdę ludziom lub uszkodzić pojazd).

Dlaczego warto zlecić odśnieżane firmie zewnętrznej - Łódź?

Na co dzień masz wiele obowiązków wynikających z kontrolowaniem procesów, świadczenia usług i zarządzania obiektem mieszkalnym czy użyteczności publicznej. Dlatego część zadań związanych z utrzymaniem czystości wokół nieruchomości, a konkretnej odśnieżanie możesz zlecić firmie zewnętrznej. Co zyskujesz?

 • Poprawę poziomu bezpieczeństwa – nie musisz martwić się, że przechodnie poślizgną się na chodniku przy Twoim bloku czy biurze i doznają uszczerbku na zdrowiu. Nawierzchnie będą odśnieżone, posypane solą lub piaskiem,
 • pewność, że do odśnieżania stosowane są odpowiednie metody i preparaty uwzględnione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska – bezpieczne dla ludzi i środowiska,
 • kompleksowość – śnieg usuwany jest z chodników, parkingów, podjazdów, dachów, rynien,
 • skuteczność – powierzchnie, z których usunięty zostanie śnieg, nie tylko stają się czyste i przejezdne, ale też zabezpieczone przed żrącym działaniem soli i pozostałej chemii.

Duży wpływ na estetykę krajobrazu i Twojej nieruchomości ma odśnieżanie. Łódź to miasto, w którym warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie. Dobrze wykonana praca chroni Cię przed odpowiedzialnością karną za uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem pieszego na śliskiej nawierzchni (np. odszkodowaniem za złamaną rękę).

Odśnieżanie Łódź

Umów wizytę serwisu już dziś!


Napisz do nas

  Czytaj więcej
  z poniższymi informacjami

  Shopping cart
  Brak produktów w koszyku!
  Continue shopping
  0