Zakres usług, jakie firma sprzątająca świadczy dla wspólnot i spółdzielni

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe bardzo chętnie korzystają z zewnętrznego wsparcia, jakie oferuje im firma sprzątająca. Gdańsk podobnie jak inne duże miasta w Polsce jest miejscem, gdzie zarejestrowanych jest dużo tego typu podmiotów. Na zasadzie outsourcingu wspierają one zarządców osiedli w utrzymaniu czystości na terenach bloków i wokół nich. Zakres ich czynności często jest jednak znacznie szerszy.

Firma sprzątająca z Gdańska – czynności codzienne

Jak pracuje firma sprzątająca? Gdańsk ma wiele osiedli, na które składa się dziesiątki apartamentowców. Bez względu, czy zarządzasz wspólnotą w dzielnicy Wrzeszcz czy spółdzielnią ze Śródmieścia – możesz oddelegować zadania związane z utrzymaniem czystości na fachowców z zewnątrz. Ich wsparcie obejmuje:

 • profesjonalne utrzymanie czystości w budynkach – w windach, na klatkach,
 • zamiatanie i mycie posadzek w częściach wspólnych – korytarze, zejście do piwnicy,
 • sprzątanie przy wejściu do klatki,
 • pielęgnacja terenów zielonych wokół bloku, koszenie trawników, przycinanie drzewek, usuwanie śmieci,
 • mycie okien.

Oprócz podstawowych codziennych czynności niektóre firmy chętnie rozszerzają zakres swoich usług, oferując wsparcie także w pracach naprawczych czy administracji.

Co dodatkowo robi firma sprzątająca z Gdańska?

Co jeszcze może Ci zaproponować firma sprzątająca? Gdańsk to konkurencyjny rynek, dlatego nic dziwnego, że przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem czystości dodatkowo proponują usługi pana „złotej rączki”, który wymienia żarówki, oliwi zamki, dokręca klamki. Coraz częściej można też spotkać oferty technicznej administracji budynkami, w tym prace remontowe, przeglądy instalacji oraz wiele innych w zakresie podpisanej umowy.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Argumentów przemawiających za tym, aby klatki i tereny wspólne utrzymywała zewnętrzna firma sprzątająca jest wiele. Należy do nich przede wszystkim:

 • oszczędność czasu i pieniędzy – utrzymywanie własnego serwisu porządkowego, zatrudnienie specjalistów, zapewnienie im sprzętu i środków chemicznych często jest droższe niż współpraca z profesjonalnym przedsiębiorstwem,
 • szeroki zakres usług, czyli wsparcie na różnych płaszczyznach – firma sprzątająca dba o porządek, pielęgnuje tereny zielone, odśnieża,
 • szybkość i dokładność realizowanych zadań – specjaliści są dobrze zorganizowani i działają zgodnie z przyjętym grafikiem. Zazwyczaj pracują w takich porach, kiedy ich obecność nie jest uciążliwa dla mieszkańców.

Aby odnotować te i wiele innych korzyści wynikających ze współpracy z przedsiębiorstwem porządkowym, trzeba jednak znaleźć fachowców godnych zaufania.

Godna polecenia firma sprzątająca - Gdańsk

Interesuje Cię dobra firma sprzątająca? Gdańsk jest miastem na obszarze, którego działa Ewa-Pol. Zatrudniając konkretnego podwykonawcę warto zapoznać się z zakresem usług, jakie oferuje oraz kompetencjami, jakie posiada. Pomocne na etapie podejmowania decyzji o współpracy są opinie innych klientów, a także wystawione przez nich referencje. Zawsze warto o nie zapytać przed podpisaniem umowy.

Firma Sprzątająca Gdańsk

Umów wizytę serwisu już dziś!


Napisz do nas

  Czytaj więcej
  z poniższymi informacjami

  Shopping cart
  Brak produktów w koszyku!
  Continue shopping
  0