Na czym polega i kiedy jest potrzebna dezynfekcja pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń to usługa, która zyskała na popularności w ostatnich miesiącach. Jednak konieczność jej wykonania wiąże się nie tylko z zagrożeniem epidemiologicznym, ale też wynika z podstawowych przepisów BHP. Odnoszą się one głównie do obiektów medycznych i sportowych, restauracji, magazynów. W wyniku zdarzeń losowych – po chorobie, ataku insektów lub w walce z grzybem odkażanie może być niezbędne także w domach. Aby dezynfekcja pomieszczeń była skuteczna i przyniosła długotrwałe rezultaty, wiele firm i osób prywatnych decyduje się na scedowanie tego zadania na firmę zewnętrzną. Ewa-Pol to przedsiębiorstwo zajmujące się kompleksowym utrzymaniem czystości w domach, miejscach użyteczności publicznej oraz biurach, które znajdują się na terenie miasta Warszawa i w niedalekiej odległości od stolicy.

Jedną z naszych specjalizacji jest właśnie dezynfekcja przeprowadzana różnymi metodami – opryskiem, ozonowaniem, naświetlaniem lampami UV, gazowaniem. W zależności od miejsca i możliwości dobieramy najlepszą technikę oczyszczania przestrzeni. W walce z bakteriami, wirusami i grzybami nie uznajemy żadnych kompromisów! Zawsze jednak zależy nam na komforcie oraz bezpieczeństwie naszych klientów, dlatego możesz liczyć na indywidualnie podejście do Twojej sprawy.

Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń w Warszawie?

Aby dezynfekcja pomieszczeń była kompleksowa, powinna zostać przeprowadzona przez ekspertów. Zajmują się oni szeroko pojętym odkażaniem powierzchni mieszkalnych, biurowych czy użytkowych, koncentrując się zwłaszcza na:

 • biurkach i fotelach,
 • krzesłach i stołach konferencyjnych,
 • armaturze sanitarnej w toaletach,
 • szatniach,
 • sprzętach AGD i RTV,
 • telefonach, słuchawkach, mikrofonach,
 • dywanach, wykładzinach i innych posadzkach.

Jakie obszary obejmuje dezynfekcja pomieszczeń? Warszawa ze swoją infrastrukturą to przede wszystkim biurowce, a w nich korytarze, pomieszczenia socjalne, biura i open space przeznaczone do użytku wspólnego. To na nich koncentrują się działania odkażające. Nie zaniedbujemy jednak innych miejsc, które są szczególnie narażone na zanieczyszczenia spowodowane przez bakterie, wirusy czy grzyby. Troska o przyjemny mikroklimat w łazience i sanitariatach to także nasz priorytet. Zawsze jednak dezynfekcja pomieszczeń oraz jej zakres dopasowywane są do indywidualnych potrzeb inwestorów oraz specyfiki budynku, który poddajemy odkażaniu

Dlatego, jeżeli szukasz rzetelnej firmy do przeprowadzenia prac porządkowych, ozonowania czy naświetlania lampami UV – skontaktuj się z przedstawicielami Ewa-Pol. Serdecznie zapraszamy klientów z miasta Warszawa oraz okolic, zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców i zarządców nieruchomościami.

Kiedy jest potrzebna dezynfekcja pomieszczeń (Warszawa)?

Dezynfekcja pomieszczeń obecnie jest standardem, szczególnie jeżeli chodzi o biura. Wirusy na powierzchniach przedmiotów czy mebli, a nawet w powietrzu mogą unosić się długo. Chcąc zredukować ryzyko zakażenia, a także w trosce o dobry mikroklimat we wnętrzu, warto co jakiś czas przeprowadzić odkażanie. Regularne sprzątanie, zwłaszcza miejsc dotykanych przez wielu pracowników (klawiatury, telefony, klamki) to podstawa – nie tylko w dobie koronawirusa.

Dezynfekcja pomieszczeń w Warszawie – metody

Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, warto wybrać dobrą technikę, którą zostanie przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń. Warszawa na tym polu ma wielu specjalistów, oferujących odkażanie:

 • metodą opryskową,
 • ozonowaniem,
 • naświetlaniem lampami UV,
 • gazowaniem.

Bez względu na to, czy decydujesz się na dezynfekcję fizyczną, chemiczną czy techniczną chemiczną, zleć ją ekspertom. Dopasują oni technikę, a także ilość odkażających środków do metrażu oraz charakteru pomieszczenia. Zadbają też o stan klimatyzacji, wentylatorów czy kaloryferów, które także są siedliskiem grzybów lub pleśni.

Dezynfekcja pomieszczeń w Warszawie z pomocą specjalistów

Szczególnie w dużych pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia ze zintensyfikowanym ruchem pieszym, samodzielna dezynfekcja pomieszczeń może się okazać bardzo czasochłonna. Nic dziwnego, że wiele osób prywatnych i firm decyduje się powierzyć to zadanie przedsiębiorstwom zajmującym się utrzymaniem czystości. Często, tak jak Ewa-Pol mają one w swojej ofercie usługę odkażania powierzchni oraz przedmiotów. W tym celu korzystają z profesjonalnej chemii bezpiecznej dla ludzi. Po zakończonej pracy oddają do dyspozycji użytkowników obiekt wolny od wirusów, grzybów czy bakterii.

Skontaktuj się z nami

Nasza oferta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klientów. Nasz serwis sprzątający i zespół techniczny pracuje w godzinach dostosowanych do specyfiki obiektu: powierzchni i godzin pracy. Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasad naszego działania?

Skorzystaj z usług sprzątania ekologicznego w Twojej firmie.796-950-769

Pon - Pt 7:00 - 18:00

Piłsudskiego 143, 92-236 Łódź


  Czytaj więcej
  z poniższymi informacjami

  Shopping cart
  Brak produktów w koszyku!
  Continue shopping
  0