Wiosenne porządki w firmie – samodzielnie, czy z profesjonalną firmą?

Wiosna to idealny czas, by starannie wysprzątać firmę – biuro, magazyn, zaplecze. Warto zaplanować niezbędne czynności, by poprawić komfort przebywania we wnętrzach i pobudzić kreatywność pracowników. Jak zorganizować biurowe porządki? Czy lepiej wykonać zadania samodzielnie, czy może dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów?

Warto od początku zarządzać sprzątaniem

By sprzątanie było efektywne, najlepiej przygotować wcześniej plan i od samego początku skupić się na zarządzaniu zadaniami. Porządki można potraktować, jak jeden z procesów, które firma realizuje każdego dnia. Istotne jest dokładne ustalenie zakresu sprzątania, a rozpisanie priorytetów oraz stworzenie listy zadań będzie pomocne do oszacowania czasu, jaki zajmą poszczególne czynności.  Warto pamiętać, że ich rodzaj i zakres może się różnić w zależności od branży. W jednej firmie kluczowe będzie uprzątnięcie magazynu, a w innej staranne wypranie wykładziny. Przygotowanie harmonogramu pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy pracownicy samodzielnie posprzątają biuro, czy może potrzebne będzie wsparcie kogoś z zewnątrz. W ramach wiosennych porządków można dokonać również poważniejszych zmian w firmie.

Przemeblowanie, zmiana wykładziny, a może remont?

remont

Planowanie generalnych porządków to również świetny moment, by wykonać odkładane od dawna prace remontowane. Przemeblowanie to skuteczny sposób na odświeżenie biura niewielkim kosztem, który daje szansę na popracowanie nad funkcjonalnością poszczególnych pomieszczeń. W toku porządków może okazać się, że zmniejszenie ilości dokumentów oraz akcesoriów pozwala zmniejszyć ilość mebli biurowych i zyskać dodatkową przestrzeń. Przed starannym umyciem podłóg warto ocenić ich stan – być może nadszedł czas na wymianę wykładziny lub kupno nowych wycieraczek. Uprzątnięte wnętrza zaczynają odsłaniać swoje mankamenty, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się również wiosenny remont biura. Pierwsze ciepłe miesiące to idealny czas, by odmalować sufity, odświeżyć ściany i wykonać inne niezbędne prace. Warto połączyć je z generalnymi porządkami, ponieważ pomieszczenia po remoncie na pewno będą wymagały sprzątania.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Zlecenie sprzątania zewnętrznej firmie to dobry sposób, by zaoszczędzić czas i mieć pewność, że zadania zostaną wykonane przy użyciu profesjonalnego sprzętu i odpowiednich środków chemicznych. Profesjonaliści doskonale poradzą sobie również z uprzątnięciem po remoncie i usunięciem uporczywych zabrudzeń z powierzchni posadzek, co może mieć kluczowe znaczenie dla wyglądu biura, magazynu, czy hali przemysłowej. Warto przedstawić firmie zewnętrznej listę prac, które podwykonawcy mogą uzupełnić o dodatkowe punkty po zapoznaniu się ze stanem faktycznym pomieszczeń. Ich rady mogą okazać się nieocenione i znacznie wpłynąć na tempo oraz efekty sprzątania. By usługa mogła zostać wykonana należycie, pomieszczenia, które mają zostać uprzątnięte, należy wcześniej odpowiednio przygotować.

Jak usprawnić pracę firmy sprzątającej?

Skorzystanie z usług profesjonalistów ma sens jedynie wtedy, gdy pomieszczenia zostaną odpowiednio przygotowane. Co to oznacza w praktyce? Należy pochować wszystkie dokumenty z biurek i szafek – to również dobra okazja, żeby je przejrzeć, posortować i pozbyć  się śmieci. Trzeba uprzątnąć również z biurek rzeczy osobiste, notesy, długopisy oraz kubki i inne naczynia. Warto także zadbać o powierzchnię podłogi – pochować buty na zmianę, puste pudełka i leżące na ziemi segregatory. W magazynie dobrym rozwiązaniem będzie odsunięcie lub pochowanie przedmiotów, które zastawiają podłogę i uniemożliwiają jej dokładne wytarcie. Im lepiej wszystkie pomieszczenia firmowe zostaną przygotowane na wizytę firmy sprzątającej, tym czyszczenie będzie skuteczniejsze. Dlatego tak ważne jest umówienie sprzątania z odpowiednim wyprzedzeniem, by każdy dział w firmie zdążył przygotować pomieszczenia. Sprzątanie firmy we własnym zakresie to doskonałe rozwiązanie w przypadku niewielkich biur. Generalne porządki nie zajmą zbyt wiele czasu na małym metrażu, a zaangażowanie wszystkich pracowników sprawi, że czas spędzony na czyszczeniu i układaniu dokumentów może być miłą odskocznią. W przypadku dużych pomieszczeń i licznej załogi skorzystanie z zewnętrznej firmy to świetny sposób, by zaoszczędzić czas. Warto pamiętać o przygotowaniu biura oraz innych pomieszczeń do profesjonalnego sprzątania, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0