Sprzątanie i dezynfekcja – standardy, których musisz przestrzegać w firmie!

Dezynfekcja pomieszczeń firmowych to obecnie standard. Chcesz zapewnić swoim pracownikom nie tylko właściwe warunki pracy, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa? Zadbaj o dokładnie oczyszczanie i odkażanie firmy oraz wyposaż ją w niezbędne środki do dezynfekcji oraz ochrony osobistej. Podpowiadamy, jakich produktów możesz i powinieneś używać, aby czyszczenie i odkażanie w Twojej firmie było skuteczne. 

Skuteczne oczyszczanie powierzchni

Podstawą jest zadbanie o powierzchnie – podłogi, blaty robocze, biurka, to ono stanowi podstawę dla innych działań. Ich dokładnie oczyszczenie z wykorzystaniem specjalistycznej chemii jest konieczne, aby usnąć wszystkie bakterie i drobnoustroje, a także roztocza. Częstotliwość sprzątania warto dostosować do ilości zatrudnionych osób oraz natężenia ruchu w Twojej firmie. W takich miejscach jak wspólna kuchnia lub łazienki konieczne będzie sprzątanie z większą częstotliwością niż w rzadko używanej sali konferencyjnej. Do oczyszczania powierzchni możesz wykorzystać płyn do podłóg oraz środek do sprzątania. Kolejnym bardzo ważnym krokiem i standardem w Twojej firmie powinna być staranna dezynfekcja.  

Perfekcyjna dezynfekcja

Stosowanie płynów do dezynfekcji pomoże Ci zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Zadbaj o to, aby Twoi pracownicy mieli dostęp do specjalnych żeli do rąk. Możesz również powiesić w biurze, w zakładzie, na hali lub w magazynie dozownik z płynem do dezynfekcji. Kolejnym ważnym etapem jest wprowadzenie odpowiednich procedur, które pomogą Tobie oraz Twojemu zespołowi szybciej przyjąć i wdrożyć nowe standardy. Skutecznym rozwiązaniem może być przygotowanie regulaminu i rozesłanie go do wszystkich pracowników do podpisu. W dokumencie powinny zostać dokładnie określone:

  • warunki pracy,
  • sposoby, w jakie firma chroni pracowników,
  • zalecenia dla wszystkich pracowników w tym dla każdego działu i komórki dotyczące dezynfekcji oraz korzystania ze środków ochrony osobistej.

Zadbaj o ochronę pracowników

Maseczki i rękawiczki są dzisiaj wykorzystywane w niemal każdej firmie. Tam, gdzie odległość między pracownikami jest relatywnie niewielka – na przykład na hali produkcyjnej, warto korzystać również ze specjalnego stroju. Pamiętaj, by wszystkie zużyte środki ochrony pakować do czerwonego pojemnika – kosza na odpady, które wymagają specjalnego traktowania. Jeśli obsługujesz klientów, którzy fizycznie wchodzą do budynku, możesz również dla nich przygotować środki ochrony osobistej, a po zakończonym spotkaniu włączyć w pomieszczeniu ozonator.

Ozonator w Twojej firmie

Ozonatory to urządzenia, które emitują ozon, by skutecznie oczyszczać i dezynfekować pomieszczenia oraz samochody. Możesz ich używać, by zmniejszyć ryzyko zachorowania oraz zadbać o czystość i higienę. Chcesz, aby Twoja firma była bezpiecznym miejscem, w którym są przestrzegane standardy? Zastanów się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Wiesz, że nawiązując współpracę z firmą, która tak jak Ewa-Pol zatrudnia osoby niepełnosprawne, możesz skorzystać z odpisu na PFRON? Więcej informacji znajdziesz w artykule pt.: „Zleć usługę sprzątania i skorzystaj z odpisu na PFRON!

Zamów profesjonalne sprzątanie

W Ewa-Pol bardzo szybko dostosowaliśmy się do nowych rozporządzeń. Nasi pracownicy noszą odpowiednią odzież roboczą i środki ochrony osobistej, a w czasie pobytu u klienta regularnie dezynfekcją ręce. Profesjonalne sprzątanie z odpowiednią częstotliwością pozwoli Ci lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i pracowników. Dezynfekcja sanitariatów, czy kuchennych blatów może być czasochłonna, dlatego warto wyznaczyć konkretne godziny na wykonanie tej czynności. Twoi pracownicy, znając harmonogram sprzątania, będą mogli się przygotować – wcześniej zrobić sobie herbatę lub kawę, czy skorzystać z toalety. Pamiętaj, by niezależnie od zamówionej usługi, regularnie dezynfekować ręce i – jeśli jest to koniecznie – korzystać ze środków ochrony! Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wszystkie niezbędne produkty?

Gdzie kupić odpowiednie środki do sprzątania i dezynfekcji? 

Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego! Aby spełnić oczekiwania naszych klientów, od których dostajemy bardzo dużo zapytań o polecane środki do sprzątania i dezynfekcji, uruchomiliśmy sklep online. Już teraz możesz zamawiać chemię do sprzątania, środki do dezynfekcji i ochrony osobistej, a także profesjonalne ozonatory do swojego domu i firmy. Pamiętaj o opcji odbioru osobistego w Łodzi oraz o maksymalnej wadze standardowej paczki, która wynosi 30 kilogramów. Jeśli planujesz zrobić większe zamówienie, skontaktuj się z nami – wyliczymy koszt transportu oraz przedstawimy Ci ofertę w cenie hurtowej. Masz pytania? Zadzwoń do nas lub napisz na sklep@ewa-pol.pl – specjaliści z Ewa-Polu z udzielą niezbędnych informacji i pomogą Ci wybrać produkty najlepsze dla Twojej firmy.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0