Pranie dywanów – jak zadbać o czystość w firmie?

Ważnym elementem zarządzania przedsiębiorstwem jest utrzymanie w czystości i porządku pomieszczeń firmowych. Estetyczne wnętrza wpływają pozytywnie na wizerunek firmy w oczach jej pracowników, kontrahentów i klientów. Dlatego warto podejmować niezbędne działania, które pozwolą zachować ład w budynkach należących do przedsiębiorstwa. By to osiągnąć, można skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która wykona takie czynności jak odkurzanie lub pranie wykładzin. Jakie działania warto podjąć, by kompleksowo zadbać o czystość w firmie?

Sprzątanie w firmie

Jak zarządzać sprzątaniem w firmie?

Pracodawca, który chce zorganizować przyjazne miejsce pracy, powinien zadbać o ład i czystość we wszystkich pomieszczenia. Kluczowe znaczenie będzie miało motywowanie zespołu do regularnego sprzątania – warto uwzględnić w regulaminie wewnętrznym odpowiednie czynności. Właściciel firmy lub delegowana przez niego osoba – na przykład kierownik zespołu – może sprawdzać, czy jest utrzymywany porządek. Regularne oczyszczanie posadzki, blatów roboczych i konserwacja urządzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych to podstawa, by zachować odpowiednie warunki pracy i zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Ład i porządek w biurze sprzyjają lepszej organizacji i szybkości pracy. Niektóre czynności na przykład: mycie naczyń, sprzątanie biurek i blatów, wycieranie monitorów nie wymagają specjalnego przygotowania i można je wykonywać codzienne. Inne, takie jak sprzątanie i czyszczenie podłóg, mycie okien, oraz pranie dywanów wiążą się z większym wysiłkiem, zalecane jest również korzystanie ze specjalistycznej chemii, a często również założenia stroju roboczego.  Przedsiębiorca może zadbać o czystość we własnym zakresie lub skorzystać z usług konkretnej osoby lub profesjonalnej firmy sprzątającej.

Skuteczny sposób, by zadbać o czystość

Nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku przedsiębiorstwa, które wynajmuje kilka pomieszczeń lub zarządza kilkoma budynkami o różnym przeznaczeniu. Specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem – na przykład nowoczesnymi szorowarkami, a w codziennej pracy używają profesjonalnych środków czyszczących. W zależności od wielkości powierzchni, ilości zabrudzeń oraz czasu przeznaczonego na sprzątanie, w firmie może jednocześnie pracować kilka osób. Najlepsze efekty można osiągnąć, łącząc profesjonalne sprzątanie z codziennym dbaniem o porządek. Odkładanie naczyń do zmywarki, porządkowanie dokumentów na biurku, czy wycieranie świeżych zbrudzeń to przykłady czynności, które nie zajmują dużo czasu, a sprawiają, że przestrzeń staje się przyjemna. W okresie jesienno – zimowym ważnym elementem sprzątania w firmie jest również pranie wykładzin.

Pranie dywanów

Profesjonalne pranie dywanów i wykładzin

W pomieszczeniach, w których wszyscy chodzą w butach, bardzo łatwo o trwałe zabrudzenia i plamy na puszystej powierzchni wykładziny lub dywanu. Zabrudzona i nieświeża wykładzina może wydzielać nieprzyjemny zapach i wpłynąć na estetykę całego pomieszczenia. Pomocne może okazać się założenie systemu wycieraczek, który pomoże usunąć zabrudzenia z butów. Dlatego warto regularnie zlecać pranie dywanów firmowych specjalistom, którzy dopasują rodzaj używanych urządzeń oraz stosowane środki chemiczne do indywidualnych potrzeb. Utrzymanie wykładziny w czystości to podstawa w przypadku pomieszczeń reprezentacyjnych takich jak hall oraz sala konferencyjna. Warto pamiętać, że pracownicy również będą czuli się lepiej, przebywając przez cały dzień w czystym wnętrzu.

Warto podjąć odpowiednie działania, by zadbać o czystość i porządek w firmie. Pomocne może okazać się stworzenie wewnętrznego regulaminu dla pracowników oraz regularne monitorowanie porządku. Do wykonywania poważniejszych czynności takich jak odkurzanie, mycie okien oraz pranie wykładzin, warto zaangażować profesjonalną firmę sprzątającą, która dysponuje niezbędnym sprzętem, środkami chemicznymi oraz wiedzą i doświadczeniem.

W Ewa-Pol świadczymy usługi profesjonalnego sprzątania. Wykonujemy pranie wykładzin oraz pranie dywanów dla miast: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0