Polimeryzacja – skuteczny sposób na zabezpieczenie posadzki

Dobrym sposobem na renowację jednolitej podłogi może być pokrycie jej wytrzymałą warstwą polimerów, czyli polimeryzacja. Na czym polega ta usługa i jakie korzyści można osiągnąć, decydując się na jej wykonanie w urzędzie, na szkolnym lub szpitalnym korytarzu, czy na magazynie?

Czym jest polimeryzacja?

Polimeryzacja to wieloetapowy proces renowacji, który polega na pokryciu posadzki specjalną powłoką polimerową. Nałożenie warstwy ochronnej sprawia, że właściwa podłoga pozostaje nienaruszona. Polimeryzację wykonuje się po to, by przedłużyć żywotność podłogi oraz ochronić ją przed zarysowaniem, ponieważ ścieraniu i drobnym uszkodzeniom mechanicznym ulega wyłącznie wierzchnia warstwa. Prawidłowo wykonana polimeryzacja również nabłyszcza i wygładza posadzkę, jednocześnie ułatwiając utrzymanie jej w czystości. Jakie nawierzchnie można zabezpieczyć polimerami?

Jakie nawierzchnie można pokryć polimerami?

Podłoga, która ma zostać pokryta warstwą polimerów, musi być jednolita. Polimeryzację można wykonać na: linoleum, wykładzinie PCV, lastriko, winylu, betonie oraz posadzkach szpitalnych. Jest to skomplikowany proces, który dzieli się na kilka etapów i wymaga przestrzegania odpowiednich procedur i zaleceń dotyczących warunków panujących w pomieszczeniu. Standardy obejmują między innymi zakres temperatury oraz wilgotności. Wykonanie polimeryzacji najlepiej powierzyć doświadczonej firmie, która może zaprezentować wcześniejsze, udane realizacje.

Jakie efekty daje polimeryzacja i czy jest skuteczna?

Podłoga poddana procesowi polimeryzacji staje się lśniąca, a jej powierzchnia wygładzona i zadbana. To skuteczny sposób, by odświeżyć starą i zniszczoną posadzkę. Prawidłowo wykonana polimeryzacja jest skuteczna i świetnie sprawdza się w miejscach wzmożonego ruchu. Jest to usługa, z której chętnie korzystają urzędy, placówki oświatowe i medyczne. Odnowiona podłoga dobrze prezentuje się również w firmach – na korytarzach, na zapleczu, a przede wszystkim w magazynach i na halach produkcyjnych. Decydując się na polimeryzację, można także osiągnąć realne długofalowe korzyści ekonomiczne.

Korzyści ekonomiczne z polimeryzacji

Polimeryzację warto wykonać wtedy, gdy powierzchnia posadzki będzie zniszczona i zacznie wymagać renowacji. W takiej sytuacji zamiast inwestować znaczne środki w nową wykładzinę lub inne pokrycie podłogi, można za ułamek ceny dokonać odświeżenia i przywrócić posadzce piękny wygląd. Zabezpieczenie podłogi wpływa również na czas potrzebny do jej codziennego czyszczenia. Po polimeryzacji firma sprzątająca będzie potrzebowała o wiele mniej czasu, by usunąć zabrudzenia.

Jak sprzątać podłogi pokryte warstwą polimeru?

Do konserwacji powierzchni pokrytych warstwą polimeru należy wykorzystywać specjalnie oznaczone mopy oraz odpowiednie środki chemiczne. Decydując się na polimeryzację, warto skorzystać z usług firmy sprzątającej, która pomoże utrzymać odnowioną posadzkę w nienagannym stanie. Polimeryzacja to proces, który wymaga starannego przestrzegania procedur, a jednocześnie bardzo efektowna i opłacalna kosztowo metoda renowacji posadzki. Po pokryciu nawierzchni warstwą ochronną warto zadbać o to, by regularną konserwacją podłogi zajęła się profesjonalna firma sprzątająca.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0