Jak zadbać o trawnik na wiosnę? Krótki poradnik dla przedsiębiorców.

Wraz z nadejściem wiosny tereny zielone przed budynkami firmowymi wymagają, by ich właściciele zaczęli poświęcać im uwagę. Niezbędne jest wykonanie prac porządkowych oraz właściwa opieka nad trawą i koszenie, by soczyście zielona i równa cieszyła oczy przez kolejne kilka miesięcy. Jak zadbać o trawnik na wiosnę? Oto poradnik dla przedsiębiorców.

Po zimie: ustalenie zakresu prac

Dbamy o trawnik

Na przywitanie wiosny warto obejrzeć dokładnie teren wokół budynku firmowego, by określić zakres prac. Po zimie na trawniku mogą pojawić się suche miejsca, które będą wymagały przeprowadzenia zdecydowanych działań. Trawa może być miejscami zżółknięta lub zgnita. Warto wszystkie obserwacje zanotować na liście, by opracować plan działania. Po przygotowaniu punktów należy zająć się organizowaniem pracy. Polecamy, by zacząć od zadań, które wymagają najwięcej zaangażowania i specjalistycznej wiedzy i zlecić je wykonawcy.

Część poważnych prac można zlecić!

Trawnik wymaga najwięcej uwagi na wiosnę. By utrzymać darń w dobrej kondycji, warto podjąć niezbędne działania już na początku sezonu. Wertykulacja, aeracja, piaskowanie i uzupełnianie ubytków – to czynności, które można wykonać samemu. Trzeba jednak pamiętać, że są to zadania pracochłonne, które wymagają odpowiedniej wiedzy. Jeśli właściciel firmy nie jest z zamiłowania ogrodnikiem, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów. Warto poszukać sprawdzonego partnera, który cieszy się dobrymi opiniami. Powierzenie mu zadań sprawi, że trawnik zostanie odpowiednio przygotowany do sezonu. Darń będzie odświeżona, ziemia rozpulchniona, a ubytki uzupełnione. Jakie inne zadania związane z opieką nad trawnikiem można w takim razie wykonywać samodzielnie?

Regularna pielęgnacja trawnika kluczem do sukcesu

W okresie od maja do października firmowy trawnik trzeba regularnie podlewać, nawozić i kosić. Dostarczanie trawie substancji odżywczych jest niezbędne, by utrzymać dobre tempo jej wzrostu. Często koszona trawa jest w dobrej kondycji, ma ładniejsze źdźbła i intensywniejszy kolor. Warto pamiętać, że późną wiosną i latem koszenie trawy najlepiej wykonywać co najmniej raz w tygodniu. Dla właścicieli firm, którzy decydują się na samodzielne dbanie o firmowy trawnik, oznacza to nowe obowiązki. Regularne koszenie niewielkiego obszaru przed budynkiem lub na posesji może być powodem do dumy. Jeśli jednak firma stoi na rozległym terenie, warto rozważyć powierzenie opieki nad trawnikiem profesjonalnemu wykonawcy.

Skuteczna opieka nad rozległym terenem – to możliwe!

Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy to najlepszy sposób, by duży obszar trawy szybko znalazł się pod dobrą opieką. Można mieć pewność, że każdy fragment terenu –  w tym również trudno dostępne miejsca – zostanie skoszony w odpowiedni sposób, ponieważ profesjonalny wykonawca dysponuje fachowym sprzętem takim jak: kosiarki, traktory do koszenia trawy na małej i dużej powierzchni, czy podkaszarki. Jeśli zadań do wykonania jest dużo, wykonawca może skierować kilka osób do pracy nad utrzymaniem firmowych terenów zielonych w dobrym stanie. Leżące odłogiem połacie  szybko zmienią się w piękny trawnik, który będzie powodem do dumy dla firmy i jej właściciela.

Codzienna opieka nad trawnikiem w rękach profesjonalistów

Profesjonalna firma która dba o trawnik

Doświadczony partner dostosuje zabiegi pielęgnacyjne do potrzeb konkretnej darni. Odpowiednie nawożenie i regularne nawadnianie pozwoli szybko zauważyć pozytywne efekty. Ponadto, firma zewnętrzna będzie wykonywać czynności, które emitują najwięcej hałasu takie jak koszenie, w ściśle określonych godzinach. Biorąc pod uwagę, że bardzo dużo firm jest zlokalizowanych na spokojnych osiedlach domków jednorodzinnych, jest to niewątpliwym atutem. Trawnik przed budynkiem firmowym może stać się wizytówką przedsiębiorstwa. Wystarczy przygotować go odpowiednio po zimie, a następnie regularnie wykonywać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, by trawa dobrze wyglądała. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dzięki specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedniemu zapleczu sprzętowego, będzie mogła utrzymać firmowe tereny zielone w nienagannym stanie.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0