Jak zadbać o czystość okien biurowych? Nowy poradnik!

Zadbane biuro to takie, w którym jest czysto i schludnie. Dlatego firmy, którym zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku w oczach klientów i dostawców, powinny troszczyć się o reprezentacyjny wygląd zarówno pomieszczeń biurowych, jak i okien. Mycie przeszkleń wewnątrz budynku oraz szyb należy wpisać na listę regularnie wykonywanych czynności porządkowych. Podpowiadamy, jak zadbać o czystość okien w biurze. Oto nowy poradnik!

Konieczne: planowanie, czyli jak często myć okna?

Umieszczenie mycia okien w grafiku sprzątania to dobre rozwiązanie, które pomoże zachować niezbędną regularność i prawidłowo zadbać o przeszklenia. Jak często należy myć okna w biurze? Częstotliwość powinna być uzależniona od:

  •  pogody,
  • usytuowania budynku firmowego,
  • wielkości przeszkleń,
  • stopnia nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń.

Warto mieć świadomość, że okna brudzą się zarówno w czasie deszczu, jak i podczas suchej, słonecznej pogody, gdy na szybach i ramach osiada kurz. Im większe przeszklenia w budynku firmowym, tym bardziej widać na nich brud. Co więcej, w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, gdy słońce zagląda przez szyby, wszystkie plamy i zacieki stają się widoczne. Dlatego mycie okien biurowych należy wpisać do stałego planu sprzątania i robić to tak często, jak to konieczne. W niektórych budynkach wystarczy mycie kilka razy do roku, w innych niezbędne okaże się cotygodniowe przecieranie szyb, by zachowały swoją przejrzystość i estetykę.

Ważne: mycie okien – samodzielnie czy ze wsparciem?

Myciem okien może zająć się wytypowany pracownik, który na co dzień wykonuje inne czynności. W takiej sytuacji należy jednak mieć świadomość, że powinien mieć niezbędne badania, zezwolenie do pracy na wysokości oraz ukończyć odpowiednie szkolenie BHP. Lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby do sprzątania lub skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Ciekawe: zlecanie mycia okien, czy warto?

Czyste okna

Decydując się na przyjęcie pracownika na etat sprzątacza, należy zadbać o odpowiednie zaświadczenia oraz wyposażenie stanowiska pracy. Warto pamiętać, że fachowe mycie okien wymaga wykorzystania profesjonalnego sprzętu i środków chemicznych, czyli poczynienia pewnych inwestycji. Jeśli firma jest mała i sprzątania nie jest dużo, tworzenie osobnego stanowiska  może to okazać się nieopłacalną inwestycją. W takiej sytuacji zewnętrza firma, której pracownicy spełniają wymagania podyktowane przepisami oraz mają potwierdzone umiejętności, pozwoli utrzymać niezbędną czystość przy jednoczesnym zachowaniu finansowego rozsądku. Jeśli profesjonalna usługa mycia okien ma być wykonywana kilka razy do roku, skorzystanie z profesjonalnej pomocy pozwoli po prostu zaoszczędzić koszty. Niektóre firmy nie mają jednak wyboru i usługa jest im niezbędna.

Konieczne: okna na wysokości – trzeba zatrudnić firmę!

W wielu biurowcach oraz budynkach przemysłowych okna firmowe znajdują się na wysokości, więc ich umycie wewnątrz oraz na zewnątrz jest niemożliwe bez specjalistycznych uprawnień i sprzętu. W takiej sytuacji wezwanie firmy staje się najlepszym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z oferty partnera, który już wykonuje pewne usługi w biurze na przykład: konserwuje powierzchnie płaskie, sprząta pomieszczenia biurowe, czy dba o utrzymanie terenów zielonych. Jest duża szansa, że rozszerzając dotychczasową współpracę o nowe usługi, uda się uzyskać niższą cenę, niż szukając nowego podwykonawcy z rynku.

Dlaczego warto regularnie myć okna w biurze?

Przez umyte okna do wnętrza dostaje się więcej naturalnego światła. Pamiętajmy, że w czystym i zadbanym biurze lepiej się pracuje, a widok okna pełnego plam i zacieków może skutecznie popsuć humor. Co więcej, okna są również ważnym elementem elewacji zewnętrznej i jeśli są brudne, wpływają na postrzeganie całego budynku. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest regularne mycie okien i sezonowe czyszczenie elewacji, która jest wystawiona na działanie czynników zewnętrznych i ulega zabrudzeniu. Warto powierzyć opiekę nad zewnętrznymi ścianami budynku oraz oknami profesjonalistom, którzy zadbają o ich elegancki wygląd.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0