Jak wybrać firmę sprzątającą?

Czyste i zadbane pomieszczenia biurowe są wizytówką firmy i mają wpływ na budowanie jej wizerunku w oczach klientów i partnerów. Utrzymanie porządku jest bardzo ważne również ze względu na komfort pracy. Sprzątanie biura najlepiej powierzyć firmie z doświadczeniem, która używa profesjonalnego sprzętu i sprawdzonych środków. Czym się kierować, by wybrać odpowiedni serwis sprzątający

Firma sprzątająca – doświadczenie i rzetelność

Wybierając partnera, który zadba o czystość pomieszczeń biurowych, warto zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów. Rekomendacje są ważnym źródłem informacji – pomagają ocenić rzetelność i fachowość podwykonawców. Wskazują również na to, jakie doświadczenie ma serwis sprzątający i z jakim metrażem oraz rodzajem powierzchni ma doświadczenie. Jeśli wybrana firma, nie ma na swojej stronie spisu klientów wraz z referencjami, warto poprosić o taką listę i samodzielnie sprawdzić opinie na jej temat.

Sprzątanie biur –  zakres usług

Przed zawarciem umowy z wybranym podwykonawcą należy dokładnie określić zakres świadczonych usług. Najlepiej sporządzić szczegółowy wykaz pomieszczeń, które mają zostać posprzątane oraz zakresu ich czyszczenia. Sprzątanie biur może obejmować na przykład wyłącznie konserwację powierzchni płaskich – odkurzanie lub pranie dywanów i wykładzin, ale bez wycierania biurek. Serwis sprzątający może wycierać blaty robocze, parapety, a także stoły kuchenne, ale bez zmywania naczyń. Zakres zlecanych czynności najlepiej dostosować do specyfiki funkcjonowania konkretnej firmy. 

Godziny pracy serwisu – istotne kryterium

Najczęściej godziny, w jakich będzie świadczona usługa sprzątania, są ustalane indywidualnie ze zleceniodawcą. Większość firm oferuje sprzątanie biur lub sprzątanie hoteli poza godzinami pracy, czyli wieczorem. Jeśli firma często jest otwarta również poza standardowymi godzinami, dobrą opcją będzie zamówienie serwisu na weekendy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ta usługa może wpłynąć na wzrost kosztów sprzątania.

Firma sprzątająca – stała umowa czy usługa jednorazowa?

Wybór podwykonawcy, któremu zostanie zlecona usługa sprzątania, wiąże się z ponoszeniem opłat. Dlatego warto zastanowić się, czy podpisanie umowy na sprzątanie biur, to najlepsze rozwiązanie. W niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się może doraźne korzystanie z usług, co oznacza, że  firma sprzątającą zostanie zamówiona wyłącznie wtedy, gdy będzie niezbędna. Taki rodzaj współpracy ma zarówno zalety, jak i wady. Likwiduje stałe zobowiązanie i umożliwia korzystanie z usług różnych podwykonawców. Z drugiej jednak strony, cena za sprzątanie okazjonalne może być wyższa, a czas oczekiwania na realizację usługi – dłuższy niż w pakiecie. Co więcej, czyszczenie pomieszczeń, które nie są zadbane, może zająć więcej czasu i również wpłynąć na wzrost opłaty za usługę.

Serwis sprzątający – współpraca oparta na zaufaniu

Należy pamiętać, że podwykonawca sprzątający w firmie, będzie miał swobodny dostęp do większości pomieszczeń biurowych. Współpraca z wybranym podwykonawcą powinna opierać się na zaufaniu. Skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy i zawarcie umowy to dobre rozwiązanie, by jasno określić zarówno obowiązki, jak i prawa obu stron. Jak najlepiej sprawdzić podwykonawcę? Można zlecić jednorazowe wykonanie usługi przed podpisaniem stałej umowy. To dobry sposób, by ocenić w praktyce, czy jakość sprzątania jest zadowalająca.

Wybierając podwykonawcę, który zadba o czystość w biurze, warto pamiętać, że najlepsza firma sprzątająca to taka, której zakres usług oraz godziny pracy odpowiadają oczekiwaniom zleceniodawcy. Decydując się na konkretny serwis sprzątający, trzeba wziąć również pod uwagę opinię klientów – referencje, które pomogą określić, czy podwykonawca ma doświadczenie i jest rzetelnym partnerem.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0