Ekologiczne sprzątanie – jak to wygląda w Ewa-Pol?

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, jak również realizują strategię odpowiedzialności w biznesie, dużą wagę przywiązujemy do ekologiczności naszych procesów. Jeżeli chodzi o sprzątanie, to kierujemy się strategią ESC. Skrót ten pochodzi od angielskich odpowiedników takich słów jak środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. To doskonale odzwierciedla charakter działań Ewa-Pol i pomaga nam realizować wartości, które są w tym momencie priorytetowe.

Trendy na rynku zmieniają się i dzisiaj wymagania naszych klientów są znacznie wyższe niż jeszcze kilka lat temu. Oprócz tego, że prace porządkowe mają być wykonane na czas i precyzyjnie (zgodnie z zasadami BHP), to jeszcze muszą odbywać się w kontrolowanych warunkach. Oznacza to m.in. korzystanie z profesjonalnej chemii, która coraz częściej powinna być ekologiczna. Cieszymy się na ten trend i sami proponujemy klientom rozwiązania, które zapewnią dobre wyniki bez udziału żrących substancji, niekorzystnych dla ludzi i środowiska.

Korzystanie z dobrych środków czyszczących

Na rynku nie brakuje agresywnej chemii, która z jednej strony może uchodzić za skuteczną, ale z drugiej jest szkodliwa dla ludzi i środowiska. Stosowanie jej nie jest w żaden sposób uzasadnione, kiedy mamy do wyboru alternatywę w postaci chemii ekologicznej. Zawsze skłaniamy się ku rozwiązaniom, które są efektywne, a przy tym bezpieczne dla otoczenia. I dlatego do prac w Twoim biurze wykorzystujemy m.in. środki składające się w 90% ze składników naturalnych. Selekcjonujemy je bardzo uważnie, dlatego nie musimy wybierać między jakością a bezpieczeństwem.

Kontrolujemy to, skąd pochodzą i jak powstają substancje wykorzystywane np. do odśnieżania. Współpracujemy z renomowanymi polskimi producentami chemii i soli drogowej m.in. z Kopalni Soli w Kłodawie. Większe zakupy u źródła oznaczają jeden transport zamiast wielu, co z kolei generuje do atmosfery znacznie mniej spalin. Mniej pośredników i punktów dostaw oznacza mniejszy ślad węglowy.

Nowoczesny i ekologiczny park maszynowy

Również nasze maszyny spełniają założenia proekologiczne. Starannie dobieramy urządzenia, które wykorzystujemy do pracy przy sprzątaniu, koszeniu trawników czy odśnieżaniu. Możemy pochwalić się dostępem do sprzętu spełniającego restrykcyjne normy emisji spalin EURO 5 i EURO 6.

Możemy pochwalić się rozsądnym, zgodnym z prawem gospodarowaniem odpadami. Naszym celem rok do roku jest ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów, szczególnie tych trudnych do utylizacji.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, a na równi z prowadzonymi działaniami CSR-owymi prowadzimy też działania wspierające naszych pracowników.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0