Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistów do sprzątania domów?

Porządki to czynność, którą trzeba wykonywać regularnie. W większych nieruchomościach utrzymanie czystości jest szczególnie pracochłonne. Wymaga odkurzenia podłóg, umycia okien, starcia kurzu, wypolerowania sanitariatów i to na większej powierzchni. Nic dziwnego, że nie tylko od święta, ale też na co dzień wiele osób decyduje się korzystać z usług profesjonalnej firmy.

Sprzątanie domów w ich wykonaniu oznacza dużą dokładność, szybkie tempo przeprowadzanych prac, kompleksowość świadczonych usług oraz długotrwałe efekty. Aby móc cieszyć się nimi w pełni, warto nawiązać współpracę z fachowcami. Dysponują oni zaawansowanym sprzętem oraz skutecznymi preparatami czyszczącymi, a także wiedzą na temat pielęgnacji różnych powierzchni czy usuwania z nich uporczywych zabrudzeń. Po wizycie zgranej ekipy możesz oczekiwać, że wnętrze będzie odświeżone, lśniące i uporządkowane. W takim miejscu przyjemniej się odpoczywa i efektywnie pracuje.

Sprzątanie domów w wykonaniu firmy porządkowej

Profesjonalne firmy realizują szereg czynności porządkowych na zlecenie zamawiającego usługę. Są one związane z utrzymaniem czystości wewnątrz nieruchomości, jak i na zewnątrz – o ile przewiduje to umowa. Mogą być świadczone regularnie, np. raz lub dwa razy w tygodniu albo tylko doraźnie – przy okazji świąt lub zalania. Popularną praktyką jest zamawianie ekipy do sprzątania po remoncie czy budowie. Zmęczeni inwestorzy marzą już tylko o przeprowadzce do nowych, czystych wnętrz, w czym pomoże im dobra firmą sprzątająca.

W zależności od tego, jaki jest stan nieruchomości i jakie czynności porządkowe przewiduje umowa, specjaliści sięgają po odpowiedni sprzęt, środki piorące, czyszczące, dezynfekujące. Służą one do:

 • prania wykładzin i dywanów,
 • odkurzania, zamiatania, mycia i polerowania posadzek,
 • prania tapicerki meblowej,
 • mycia okien i przeszklonych ścian, kabin prysznicowych,
 • sprzątanie piwnic,
 • sprzątanie części wspólnych w nieruchomościach,
 • porządkowanie tarasów, balkonów, strychów,
 • utrzymanie terenów zielonych.

Kompleksowość usług sprawia, że sprzątanie domu możesz powierzyć tylko jednej firmie, bez potrzeby zatrudniania kolejnych specjalistów lub podwykonawców.

Jak znaleźć firmę do sprzątania domów?

Na rynku jest wiele firm i osób prywatnych, które świadczą usługi sprzątania domów. Jednak nie wszyscy mogą pochwalić się referencjami i doświadczeniem, które są najlepszymi wyznacznikami ich profesjonalizmu. To bardzo ważne, abyś wiedział, kogo zatrudniasz i kogo wpuszczasz do mieszkania. Podstawą jest tu zaufaniem, zwłaszcza, gdy czynności porządkowe są wykonywane pod Twoją nieobecność.

Dobra ekipa sprzątająca powinna:

 • być poufna, dyskretna, fachowa,
 • dysponować zaawansowaną chemią do sprzątania oraz urządzeniami i akcesoriami ułatwiającymi utrzymanie czystości w domu,
 • brać odpowiedzialność za swoje działania, terminowo i rzetelnie wykonywać powierzone zadania.

Spełnienie powyższych wymogów jest możliwe tylko wtedy, gdy zdecydujesz się powierzyć sprzątanie domu profesjonalnej firmie takiej jak Ewa-Pol.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0