Czym kierować się przy wyborze agencji ochrony?

W wielu sytuacjach wybór rzetelnej agencji ochrony to konieczność. Świadomość, że zrobiło się wszystko, by zadbać o własne życie, zdrowie i mienie sprawia, że można spać spokojnie. Warto jednak pamiętać, że wynajęcie ochrony to poważna decyzja, dlatego warto rzetelnie przygotować się do nawiązania współpracy z firmą. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze agencji.

Warto sprawdzić kompetencje i opinie klientów

Szukając agencji ochrony, która odpowiednio zadba o mienie i obiekty, warto starannie sprawdzić jej referencje i kompetencje. Opinie zadowolonych klientów będą potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz profesjonalnego podejścia pracowników. Warto zwrócić uwagę na warunki umowy oraz zakres obowiązków, jakie przyjmuje na siebie ochrona, biorąc pod opiekę budynek firmowy, czy dom. Jednocześnie w przypadku wyboru firmy, cena nie powinna być jednym kryterium wyboru oferty.

Cena to nie wszystko

Profesjonalna ochrona mienia wymaga zaangażowania zasobów ludzkich –  wykwalifikowanych pracowników z określonymi predyspozycjami oraz wiedzą i doświadczeniem. Jest to usługa specjalistyczna przy użyciu profesjonalnego sprzętu, więc jej wartość musi być adekwatna do zakresu oferowanych usług. Ustalając cenę, jako najważniejsze kryterium przy wyborze firmy ochroniarskiej, można znacznie stracić na jakości współpracy.

Kluczowe: oferowany zakres usług

Ważne, by firma potrafiła jednocześnie stosować procedury i umiała wykazać się indywidualnym podejściem do różnych klientów.  Dlatego warto dokładnie zapoznać się z zakresem opieki, jaki oferuje konkretna agencja ochrony i porównać jej propozycję ze standardami rynkowymi dla danej branży. Większość firm zapewnia:

  • dokonanie oględzin miejsca, które ma być chronione i wytypowanie potencjalnych zagrożeń,
  • przygotowanie planu ochrony obiektu z uwzględnieniem dodatkowego zabezpieczenia.
  • zaprezentowanie procedur, na których podstawie działają pracownicy i które mieszczą się w zakresie ich obowiązków
  • ścisłą współpracę z klientem – poinformowanie go o obowiązkach oraz zakresie działania pracowników ochrony po to, by żadna sytuacja nie wzbudziła niepokoju
  • zadbanie o odpowiedni ekwipunek swoich pracowników, który pozwoli im należycie wykonywać powierzone obowiązki
  • nadzór nad jakością świadczonych usług i poziom bezpieczeństwa dla lokalizacji,
  • kontrolę nad prawidłowym przebiegiem wszystkich procesów w tym patrolowania,
  • regularną kontrolę działania wszystkich systemów monitoringowych oraz elektronicznych.

Można poprosić agencję o przygotowanie indywidualnej wyceny, która będzie zawierała szczegółowy wykaz wszystkich czynności. Ważne są również usługi dodatkowe, które firma ma w  swojej ofercie.  

Dodatkowe usługi budują przewagę

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej agencji ochrony, należy wrócić uwagę na usługi dodatkowe. Po pierwsze dlatego, że świadczą one o zaangażowaniu firmy w rozwój zarówno oferty – zaplecza technicznego, jak i pracowników. Po drugie, pozwalają ocenić, w jakim stopniu można rozszerzyć współpracę z potencjalnym partnerem. Znaczenie ma również odpowiednie przygotowanie pracowników agencji ochrony.

Profesjonalizm pracowników agencji ma znaczenie

Wszystkie osoby, które świadczą usługi ochroniarskie, powinny być odpowiednio przeszkolone. Warto pamiętać, że tylko odpowiednie świadectwo, daje ochroniarzom możliwość stosowania w razie konieczności środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowe uprawnienia umożliwiają pracownikom agencji również posiadanie i używanie broni. Dlatego tak ważne jest, by nawiązać współpracę z rzetelnym i doświadczonym parterem, którego pracownicy to profesjonaliści. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z kompleksowej oferty firmy, która świadczy już inne usługi – na przykład dba o czystość budynku firmowego.

Jedna firma kompleksowa obsługa

Szukając profesjonalne partnera, warto zastanowić się nad tym, jakie obowiązki ma dokładnie wykonywać. Czy na liście znajduje się jednocześnie sprzątanie, mycie okien i elewacji i ochrona obiektów? Być może wszystkie prace będzie można zlecić jednemu podwykonawcy, z którym współpraca będzie się stale rozszerzać? To dobre rozwiązanie, by mieć wydatki pod stałą kontrolą i negocjować stawki za usługi z lepszej pozycji, niż szukając partnera z Internetu. Przy wyborze agencji ochrony dobrze jest kierować się jej renomą i referencjami. Znaczenie mają również nacisk na rozwój – można to poznać po ilości usług dodatkowych oraz ich zaawansowaniu – a także profesjonalizm jej pracowników. Należy pamiętać, że przy wyborze agencji ochrony cena nie powinna być najważniejszym kryterium! Kluczową kwestią jest zaufanie, dlatego warto zastanowić się nad powierzeniem kompleksowej obsługi mienia firmowego jednej, profesjonalnej firmie.

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0